DATRON next: revolučný software riadenia a obsluhy CNC strojov

Spoločnosť DATRON AG ako prvá vyvinula riadiaci software DATRON next, ktorý sa vďaka svojej komplexnosti stáva revolúciou v oblasti obsluhy a riadenia CNC frézovacích strojov. Toto riadenie je optimálnym riešením pre hospodársku výrobu v prípade rôznych požiadaviek na obrábanie, komponenty a výrobné dávky. 

Základnou myšlienkou DATRON next je jeho jednoduchosť a prehľadnosť, ktorá umožňuje obsluhe ľahkú orientáciu a definovanie všetkých potrebných príkazov pre docielenie výroby dielca. Toto riadenie nachádza svoje uplatnenie nielen u skúsených strojarov, ale i tých, ktorí nemajú v tejto oblasti zkušenosti.  Vďaka DATRON next sa ovládanie a riadenie frézovacích strojov stáva rovnako jednoduché ako 3D tlač. 

Najväčšou pridanou hodnotou riadenia je veľký 24''Multi-Touch displej s dotykovým ovládaním, ktoré je podobné ako pri smartfónoch alebo tabletoch. Všetky potrebné funkcie sa zobrazujú na displeji v dlaždicovom dizajne s ľahko zrozumiteľnými ikonami potrebnými pre prácu na CNC frézovacom stroji. Operátor tak dokáže okamžite spustiť frézovací program v pár krokoch. 

Príkazy pre riadenie sú zadávané prostredníctvom funkcie CAM Asistent, ktorá pomáha v celom procese prípravy frézovania. Asistent CAM umožňuje výber a nahratie programu, rýchle zoraďovanie nástrojov, nastavenie obrobku, 3D simuláciu frézovania a samotné frézovanie dielca. 

Všetky ovládacie funkcie sú v príslušnom jazyku, ktorý je možné kedykoľvek zmeniť. Riadenie DATRON next neustále poskytuje informácie o aktívnych funkciách, ako zapnutie / vypnutie vákua, otvorenie / zatvorenie dverí, alebo sacej hlavice, ktorá má svoje opodstatnenie a využitie pri frézovaní abrazívnych materiálov. 

Riadenie DATRON next je kompatibilné s dodávateľmi rôznych CAM systémov - SolidCAM, HSM Works a iné. 

Revolučnou myšlienkou je nastavenie obrobku behom niekoľkých sekúnd s podporou kamery a stieracieho pohybu. Správne nastavenie obrobku, tzn. nulového bodu voči orientácii v pracovnom priestore, je jednou zo základných podmienok pre bezchybný výsledok obrábania. 

Jednoduché a rýchle osadenie je podporené integrovanou knižnicou frézovacích nástrojov DATRON, v ktorej sú obsiahnuté všetky relevantné parametre. Pri výbere nástroja je automaticky definovaný aj spôsob jeho upnutia. 

Ďalšou funkciou je výpočet dráhy frézovania so zohľadnením nástrojov, ktoré sú už pripravené v stroji. Na záver sa obrobok vizualizuje v 3D. Môžete sa tak na celý proces obrábania pozrieť vopred ako na simuláciu a skontrolovať tak požadovaný výsledok frézovania. 3D model je možné približovať, otáčať a posúvať. 

Rýchlosť, jednoduchosť a precíznosť. To sú 3 základné vlastnosti, ktoré DATRON next ponúka a zároveň dôvodom pre jeho ďalšiu implementáciu do strojov DATRON AG, DATRON M8 Cube, DATRON ML Cube a M10. Pro, ktoré doteraz fungovali na základ HSC riadenia. 

DATRON next: revolučný software riadenia a obsluhy CNC strojov